Продавець Адмін-Експерт - сервіс отримання ліцензій та дозволів в Україні розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
46 відгуків

Адмін-Експерт - сервіс отримання ліцензій та дозволів в Україні

+380 (50) 130-50-20
+380 (99) 037-37-35

Ліцензування будівельної діяльності в Україні. Практика, досвід, законодавство.

Ліцензування будівельної діяльності в Україні. Практика, досвід, законодавство.

 

Законодавство.

 

У відповідності з Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності" та чинним Порядком ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, ліцензуванню підлягає господарська діяльність з будівництва об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми і великими наслідками.

Організаційні, кваліфікаційні, технологічні та інші спеціальні вимоги до здійснення будівельної діяльності в Україні визначають Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми і великими наслідками.

Центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю і спостереження, в тому числі ліцензування господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, є Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

Щоразу стикаючись з питанням отримання будівельної ліцензії, ми відштовхуємося виключно від Ваших інтересів, актуальної нормативно-правової бази та існуючого практичного досвіду в цій сфері.

 

З чого почати?

 

Перше, з чого ми зазвичай починаємо, це підбір переліку будівельно-монтажних робіт і визначення класу наслідків (відповідальності) об'єктів будівництва (середні СС2 або СС3 значні наслідки), на який плануємо отримати будівельну ліцензію. Питання, в принципі, не складний, але вимагає певного розуміння. Дуже часто стикаємося з ситуацією, коли ліцензіат прагне включити в свою ліцензію як можна більше видів будівельно-монтажних робіт, а на практиці планує займатися максимум двома-трьома роботами. Все б нічого, але кожен вид робіт передбачає наявність певної матеріально-технічної бази, відповідного кадрового складу та досвіду роботи, яких, як правило, або не вистачає, або немає зовсім. Щоб не мудрувати і не мати згодом додаткових проблем з контролюючими органами, доцільно вибирати тільки ті пункти кодифікатора будівельних робіт, якими дійсно плануєте займатися і яким максимально відповідає матеріально-технічна база і досвід роботи Вашого підприємства. При перевірці органом ліцензування, у разі виявлення невідповідності матеріально-технічної бази заявленим переліком робіт, ви ризикуєте втратити своєї ліцензії в цілому на весь перелік робіт в самий розпал своєї будівельної діяльності. Запевняємо Вас ― ризики не виправдані. Простіше, швидше і дешевше за реальної необхідності додати до діючої ліцензії потрібний вид робіт. При цьому, так само простіше і дешевше, а головне актуально і своєчасно, привести у відповідність матеріально-технічну базу та кадровий склад підприємства.

По-друге, потрібно визначитися, хто безпосередньо буде цим питанням займатися і який бюджет Ви готові на це витратити. Хто буде вивчати ліцензійні умови провадження будівельної діяльності та правила оформлення будівельної ліцензії, готувати необхідний пакет документів, розробляти відомості про суб'єкта господарської діяльності та його відповідності ліцензійним умовам, безпосередньо подавати документи та отримувати ліцензію в Державній архітектурно-будівельній інспекції.

 

Як отримати?

 

Для того, щоб отримати будівельну ліцензію в стислі терміни, необхідно обов'язково виконати ряд наступних умов:

1. Правильно підібрати перелік видів будівельно-монтажних робіт за чинним кодифікатору.

2. Правильно підготувати необхідний пакет документів, а це:

- заява на видачу ліцензії;

- перелік заявлених робіт у здійсненні господарської діяльності у будівництві;

- відомості про суб'єкта господарської діяльності та його відповідності ліцензійним умовам.

3. Своєчасно і правильно подати документи в Державну архітектурно-будівельну інспекцію, щоб потрапити на найближче засідання ліцензійної комісії.

4. Своєчасно і правильно оплатити, і в потрібний час узгодити платіж за сам бланк ліцензії.

5. Правильно оформити відповідні документи для отримання бланка ліцензії і своєчасно його отримати, враховуючи регламент роботи ліцензійного відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції.

 

Как видим, существует достаточно много обязательных “правильно” и “своевременно” для получения строительной лицензии в сжатые сроки, что предусматривает наличие определенного опыта в решении подобных вопросов.

 

В обычной практике в среднем у лицензиата без помощи профессионалов уходит не менее 1,5 ― 2 месяца на подготовку документов и прохождение всего процесса получения строительной лицензии, и это при условии, что не приходится исправлять ошибки и переделывать пакет документов, возвращаясь в начало процесса. В этом случае решение вопроса может занять и 2,5 ― 3 месяца, а то и больше.

 

Решение!

 

Коли вам необхідно отримати будівельну ліцензію в стислі терміни (а це мінімально можливо від 14 робочих днів) і без зайвих непередбачених турбот, втрат і витрат для Вас і вашого бізнесу, настійно рекомендуємо звертатися до досвідченим і перевіреним фахівцям в подібних питаннях. Звертайте увагу на все: вартість послуг отримання будівельної ліцензії, умови оплати та повного розрахунку, пропонований комплекс послуг, відгуки клієнтів, портфоліо виконаних робіт. Оплату услуг сторонних исполнителей лучше всего осуществлять после того, как они полностью подготовят и предоставят Вам необходимый пакет документов для подписи и дальнейшей подачи в орган лицензирования. В среднем нормальная стоимость подобных услуг начинается от 19 000-20 000 гривен и стоимость зависит от выбранного перечня работ и класса ответственности (последствий) объектов строительства. Дополнительно Вам обязательно придется заплатить только государственную пошлину за бланк лицензии в размере одного прожиточного минимума для трудоспособных лиц. Этот платеж производится в местный бюджет по месту нахождения предприятия и только после принятия положительного решения о выдаче вашему предприятию строительной лицензии. По сути это все издержки, которые Вы понесете при оформлении строительной лицензии. Стоимость доставки и пересылки документов уважающие себя и свою репутацию исполнители, как правило, оплачиваю сами.


Не мучьте себя бюрократией и бумажной волокитой, связанной с получением строительной лицензии!

Занимайтесь строительством, бизнесом и зарабатывайте деньги!

А всі питання пов'язані з отриманням ліцензії надайте професіоналам!

 

 

Використовуйте наш досвід у своїх цілях!

 

Замовити послугу отримання будівельної ліцензії!

 

Завжди до Ваших послуг, команда "Адмін-Експерт".

 

 

 

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner