Продавець Адмін-Експерт - сервіс отримання ліцензій та дозволів в Україні розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
46 відгуків

Адмін-Експерт - сервіс отримання ліцензій та дозволів в Україні

+380 (50) 130-50-20
+380 (99) 037-37-35

Як правильно отримати будівельну ліцензію в Україні у стислі терміни

Як правильно отримати будівельну ліцензію в Україні у стислі терміни

Доброго дня!

 

Сьогодні хочемо трохи поділитися своїм досвідом отримання будівельних ліцензій в Україні.

 

Перше, з чого ми зазвичай починаємо, це підбір переліку будівельно-монтажних робіт, на який плануємо отримати будівельну ліцензію. Питання, в принципі, не складний, але вимагає певного розуміння. Дуже часто стикаємося з ситуацією, коли ліцензіат прагне включити в свою ліцензію як можна більше видів будівельно-монтажних робіт, а на практиці планує займатися максимум двома-трьома роботами. Все б нічого, але кожен вид робіт передбачає наявність певної матеріально-технічної бази, відповідного кадрового складу та досвіду роботи, яких, як правило, або не вистачає, або немає зовсім. Щоб не мудрувати і не мати згодом додаткових проблем з контролюючими органами, доцільно вибирати тільки ті пункти кодифікатора будівельних робіт, якими дійсно плануєте займатися і яким максимально відповідає матеріально-технічна база і досвід роботи Вашого підприємства. При перевірці органом ліцензування, у разі виявлення невідповідності матеріально-технічної бази заявленим переліком робіт, ви ризикуєте втратити своєї ліцензії в цілому на весь перелік робіт в самий розпал своєї будівельної діяльності. Запевняємо Вас - ризики не виправдані. Простіше, швидше і дешевше за реальної необхідності додати до діючої ліцензії потрібний вид робіт. При цьому, так само простіше і дешевше, а головне актуально і своєчасно, привести у відповідність матеріально-технічну базу та кадровий склад підприємства.

 

По-друге, потрібно визначитися, хто безпосередньо буде цим питанням займатися і який бюджет Ви готові на це витратити. Хто буде вивчати ліцензійні умови провадження будівельної діяльності та правила оформлення будівельної ліцензії, готувати необхідний пакет документів, подавати документи та отримувати ліцензію в Державній архітектурно-будівельній інспекції.

 

Для того, щоб отримати будівельну ліцензію в максимально короткий термін, необхідно обов'язково виконати ряд наступних умов:

 

1. Правильно підібрати перелік видів будівельно-монтажних робіт за чинним кодифікатору.

 

2. Правильно підготувати необхідний пакет документів, а це:

- заява на видачу ліцензії;

- перелік заявлених робіт у здійсненні господарської діяльності у будівництві;

- відомості про суб'єкта господарської діяльності та його відповідності ліцензійним умовам.

 

3. Своєчасно і правильно подати документи в Державну архітектурно-будівельну інспекцію, щоб потрапити на найближче засідання ліцензійної комісії.

 

4. Своєчасно і правильно оплатити, і в потрібний час узгодити платіж за сам бланк ліцензії.

 

5. Правильно оформити відповідні документи для отримання бланка ліцензії і своєчасно його отримати, враховуючи регламент роботи ліцензійного відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції.

 

Як бачимо, існує досить багато обов'язкових "правильно" і "вчасно" для отримання будівельної ліцензії в стислі терміни, що передбачає наявність певного досвіду у вирішенні подібних питань.

 

У звичайній практиці в середньому у ліцензіата йде не менше 1,5 - 2 місяці на підготовку документів та проходження всього процесу отримання будівельної ліцензії, і це за умови, що не доводиться виправляти помилки і переробляти пакет документів, повертаючись на початок процесу. У цьому випадку вирішення питання може зайняти і 2,5 - 3 місяці, а то й більше.

 

Тому, у випадку, коли вам необхідно отримати будівельну ліцензію в стислі терміни, а це мінімально можливо 15 робочих днів, і без зайвих турбот і непередбачених видатків для Вас і вашого бізнесу, настійно рекомендуємо звертатися до досвідченим і перевіреним фахівцям в подібних питаннях. Оплату послуг сторонніх виконавців найкраще здійснювати після того, як вони повністю підготують і нададуть необхідний пакет документів для подання в орган ліцензування. В середньому вартість таких послуг коливається від 8000 гривень до 15000 гривень залежно від обраного переліку робіт і класу відповідальності (наслідків). Додатково Вам обов'язково доведеться заплатити тільки в місцевий бюджет за бланк ліцензії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. По суті це всі витрати, які Ви понесете при оформленні будівельної ліцензії.

 

Не мучте себе бюрократією! Займайтеся бізнесом і заробляйте гроші!

 

Завжди до Ваших послуг, команда "Адмін-Експерт".

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner