Ціну уточнюйте
Підставою на право експлуатації рентгенівського кабінету є санітарний паспорт виданий територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства.
Санітарний паспорт на право експлуатації рентгенівського кабінету - дозвіл на право роботи з джерелами іонізуючого випромінювання в лікувально-профілактичних закладах (кабінетах), які здійснюють рентгенологічні процедури, що засвідчує виконання вимог санітарного законодавства щодо забезпечення протирадіаційного захисту персоналу та пацієнтів.
територіальні підрозділи Держпродспоживслужби за місцем експлуатації рентгенологічного кабінету (апарату).
10 робочих днів.
5 років.
Щодо приміщення
Рентгенологічне відділення (кабінет) не дозволяється розміщувати в житлових будинках та дитячих установах, за винятком діагностичних дентальних рентгенкабінетів (апаратів).
Допускається розміщення рентгенівських кабінетів у поліклініках, вбудованих у житлові будинки, та в прибудові до житлового будинку, якщо суміжні по вертикалі та горизонталі приміщення не є житловими.
Склад та площі приміщень рентгенологічного відділення відповідно до Додатку 4 до пункту 2.6 ДСанПІН 6.6.3-150-2007
При розміщенні в процедурній дентального рентгенівського апарата, що працює з високочутливим плівковим або цифровим приймачем зображення, у тому числі з візіографом (без фотолабораторії), площу процедурної дозволяється зменшувати до 6,0 м2.
Стоматологічні заклади (кабінети), що оснащені дентальними рентгенівськими апаратами, можуть розміщуватись у житлових будинках та громадських спорудах за умови дотримання вимог цієї глави.
Площа приміщення, де розташоване місце оператора дентального рентгенівського апарата, повинна бути не менше 4 м2. При використанні засобів захисту робочих місць персоналу (захисні кабіни, захисні ширми тощо) наявність окремого приміщення не обов’язкова.
Стаціонарні засоби радіаційного захисту процедурної рентгенівського кабінету (стіни, підлога, стеля, захисні двері, оглядові вікна, віконниці тощо) мають забезпечувати ослаблення ікс-проміння до рівня, при якому не буде перевищений річний ліміт дози для відповідних категорій осіб, що опромінюються.
Щодо обладнання та апаратури:
Рентгенівські апарати вітчизняного виробництва, придбані за імпортом, що застосовуються у медичній практиці, повинні бути введені в обіг відповідно до вимог Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 753.
Щодо персоналу:
Рентгенологічні процедури повинен проводити медичний персоанл, який має спеціальну підготовку та пройшов інструктаж.
Керівник закладу охорони здоров'я, де здійснюються рентгенологічні процедури, повинен призначити відповідальну особу за радіаційну безпеку та радіаційний контроль.
З метою забезпечення безпеки персоналу й пацієнтів використовуються пересувні та індивідуальні засоби радіаційного захисту. Зазначеними засобами захисту мають бути оснащені всі рентгенівські кабінети відповідно до видів рентгенологічних процедур, які в них проводять
Для забезпечення безпечних умов проведення рентгенологічних досліджень необхідно вживати заходів захисту від впливу електричного струму, свинцю та інших шкідливих нерадіаційних факторів, а також проводити протипожежні та протиепідемічні заходи.
1) копія висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на рентгенівський апарат, що встановлений у рентгенівському кабінеті;
2) акт комісії прийняття рентгенівського кабінету в експлуатацію;
3) технічний паспорт рентгенівського кабінету та протоколи періодичного контролю фізико-технічних параметрів рентгенівської апаратури в період експлуатації;
4) акти перевірки ефективності вентиляції (за наявності вентиляційних систем);
5) акти випробовувань пристрою захисного заземлення з зазначенням величини опору розтікання струму основних заземлювачів, акти перевірки стану мережі заземлення медичного устаткування й електроустановок, протоколи вимірювань опору ізоляції проводів і кабелів;
6) контрольно-технічний журнал на рентгенівський апарат;
7) протокол дозиметричного контролю засобів захисту в рентгенівському кабінеті, суміжних приміщеннях і на прилеглих територіях;
8) протокол випробування засобів індивідуального захисту та захисних пристроїв апаратів на відповідність свинцевому еквіваленту;
9) інструкції з радіаційної безпеки та запобігання і ліквідації радіаційних аварій;
10) наказ про віднесення осіб, які працюють, до персоналу категорії А;
11) наказ про призначення особи, відповідальної за радіаційну безпеку, радіаційний контроль, та її посадові обов'язки;
12) висновки медичної комісії про проходження персоналом категорії А попереднього (періодичних) медичних оглядів;
13) наказ про допуск персоналу, віднесеного до категорії А, до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання;
14) журнал (бази даних) обліку індивідуальних доз опромінення персоналу;
15) журнали реєстрації інструктажу з радіаційної безпеки персоналу категорії А.
Вочевидь збір вищевказаних документів є завданням не з простих та передбачає наявність певного досвіду та налагодженої співпраці з профільними установами та лабораторіями.
Скориставшись нашим досвідом, ви суттєво скоротите час та непередбачені витрати пов’язані з процедурою отримання санітарного паспорту на право експлуатації рентгенівського кабінету.
Viber, WhatsApp, Telegram
Основні | |
---|---|
Вид послуг | Усна консультація, Онлайн консультація, Складання юридичних документів, Представництво інтересів в органах державної влади |
Розробка внутрішньої документації підприємства | Так |
Розробка всіх видів договорів | Так |
Юридична експертиза договорів | Так |
Моніторинг законодавства | Так |
Вид юридичної послуги | Підготовка та аналіз правової документації, Юридичне консультування |
Консультації з питань отримання дозвільної документації | True |
Підготовка і подача в орган ліцензування пакету необхідних документів | True |
Консультації з питань ліцензування | True |