Продавець Адмін-Експерт - сервіс отримання ліцензій та дозволів в Україні розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
46 відгуків

Адмін-Експерт - сервіс отримання ліцензій та дозволів в Україні

+380 (50) 130-50-20
+380 (99) 037-37-35

Спрощення у будівництві: скасовано реєстрацію декларації для більшості будівельних об'єктів

Спрощення у будівництві: скасовано реєстрацію декларації для більшості будівельних об'єктів

Будівництво невеликих будівельних об'єктів (із незначним класом наслідків СС1), які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні, можна здійснювати без реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. Їх будівництво можна починати вже наступного дня після подання повідомлення про початок будівельних робіт.

Відповідні зміни містяться у Законі № 1817-VIII "Про внесення змін до деяки законодавчо актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності", прийняття якого сприяло підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом "Отримання дозволів на будівництво".

Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе..

“Закон 1817, який був розроблений за активної участі Мінрегіону, скасував необхідність реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, за якими раніше будувалися фрази об'єкти І-ІІ категорій складності. Зараз відповідно до нової класифікації це фрази об'єкти із незначними класами наслідків. Наприклад, приватний будинок, невеликі фрази об'єкти промисловості, громадського призначення тощо. Сьогодні вони складають понад 80% від загальної кількості забудови в Україні і починати їх будівництво можна на наступний день після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Це значно спростило оформлення дозвільної документації на будівництво і сприяло покращенню позиції України у минулорічному рейтингу Doing Business за показником "Отримання дозволів на будівництво", — сказавши він.

Зараз Україна — одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. За показником "Отримання дозволів на будівництво" за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-ті місце. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку.

Парцхаладзе підкреслив, що наразі Мінрегіон продовжує дерегуляцію будівельної галузі для спрощення ведення діяльності та подальшого просування України в Doing Business за будівельним компонентом. Зокрема, нещодавно набрала чинності постанова КМУ №367 "Деякі питання дерегуляції господарської діяльності", якою вводитися єдиний та прозорий порядок присвоєння поштової адреси об єктам будівництва, спрощується реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації та багато інших важливих змін.

Також заступник Міністра відмітив необхідність повної відміни пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів, яка сьогодні довела свою неефективність і породжує корупційні прояви.

Довідково:

Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

Джерело: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner