З 1 січня 2018 року всі заходи державного контролю (нагляду) повинні супроводжуватися відеофіксацією згідно з наказом Держпродспоживслужбы від 20.12.2017 №1207 "Про запровадження процедури відеофіксації". Крім того, з 4 квітня поточного року вступає в силу Закон України "Про державний контроль за додержанням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" (№ 2042), який дає право здійснювати відеофіксацію не тільки інспектору , а й самому господарюючому суб'єкту.
"Тому, якщо хтось з інспекторів при перевірках буде« грати »з законом - моментально стане "зіркою "Ютуба", - заявив Голова Держпродспоживслужбы Володимир Лапа під час прямого ефіру на радіо "Голос столиці".
За його словами, це також спростить прийняття заходів дисциплінарного впливу до таких осіб.
Володимир Лапа зазначив, що така норма дозволяє в разі спору мати безсторонні докази і уникнути необ'єктивності і при необхідності довести неправомірність дій інспектора або порушення вимог законодавства підприємцем.
Також він зазначив, що впровадження процедури відеофіксації значно знижує корупційні ризики: "Є три принципи боротьби з корупцією: прозоре регулювання, гідні зарплати і незворотність покарання. Нині створено досить антикорупційних органів, є певний прогрес з рівнем зарплат. Крім того, у плані регулювання ми зараз працюємо над удосконаленням всіх процесів своєї діяльності і усуваємо ті моменти, які можуть бути корупційно місткими. Зокрема, ми розраховуємо, що при введенні відеофіксації перевірок такі фактори будуть нівельовані", - зазначив Голова Держпродспоживслужбы.
Однак, за його словами, відеофіксація служити також і підтвердженням порушень законодавства господарюючими суб'єктами і взагалі зробить процес перевірок більш прозорим.
Нагадаємо, Держпродспоживслужба минулого року реалізовувала пілотний проект з проведенням відеофіксації заходів державного контролю (нагляду) і нагляду. Пілотний проект впроваджувався з 15.03.2017 у відповідності з наказом Голови Держпродспоживслужбы № 166 від 15.03.2017 на базі головних управлінь Держпродспоживслужбы р. в Києві та Київській області. Проект реалізовувався у відповідності з пунктом 18 Заходи щодо запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 № 803-р передбачено запровадження процедури відеофіксації при здійсненні працівниками Держпродспоживслужбы заходів державного контролю (нагляду).
Джерело сайт Держпродспоживслужбы України.