Продавець Адмін-Експерт - сервіс отримання ліцензій та дозволів в Україні розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
46 відгуків

Адмін-Експерт - сервіс отримання ліцензій та дозволів в Україні

+380 (50) 130-50-20
+380 (99) 037-37-35

В Україні запрацював Єдиний реєстр із оцінки впливу на довкілля"

В Україні запрацював Єдиний реєстр із оцінки впливу на довкілля"

18 грудня 2017 року вступив в дію Закон України «Про оцінку впливу на навколишнє середовище», прийнятий Верховною Радою 23 травня.

Він, зокрема, передбачає, що відтепер подача документів для отримання висновку по оцінці впливу на навколишнє середовище здійснюється безпосередньо шляхом внесення їх у відкритий Єдиного реєстру за оцінкою впливу на навколишнє середовище (ОВНС).

Як повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, реєстр зараз працює в тестовому режимі з базовим функціоналом, який надалі буде розширено і включати необхідні інформаційно-довідкові матеріали по процедурі оцінки впливу на навколишнє середовище.

«Реєстр обмежить контакт чиновника з суб'єктом господарювання, що особливо актуально в контексті боротьби з корупційними проявами та поліпшенням інвестиційного клімату в Україні. Але найголовніше, що новий механізм створить належні умови для збереження навколишнього середовища. ОВС дозволить зменшити ризики інвесторів, адже вони зможуть оцінити технічні, територіальні альтернативи планованої діяльності і вибрати найкращий варіант до початку її реалізації », - зазначив Остап Семерак.

Він зазначив, що якщо державна екологічна експертиза могла проводитися на стадії реалізації прийнятих рішень, здатних вплинути негативно на навколишнє середовище, то ОВС - на стадії планування діяльності для запобігання шкоди навколишньому середовищу та до прийняття рішення про здійснення господарської діяльності.

«В цьому істотна й головна відмінність цих двох процедур», - сказав Остап Семерак.

Єдиний реєстр дозволить усім зацікавленим сторонам ознайомитися з відкритими процедурами з оцінки впливу на навколишнє середовище і швидко знайти дані по яких об'єктів або видів діяльності здійснюється ОВС у різних регіонах України.

Розробка та підтримка функціонування Реєстру здійснюється у співпраці з Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Шведського Королівства. Пілотні проекти з розгляду перших справ з ОВС будуть здійснюватися з міжнародної технічної допомоги, зокрема у співпраці з проектом ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» (APENA).

При Мінприроди також працює гаряча телефонна лінія з отримання додаткових консультацій з практичного функціонування ОВС

Ознайомитися з Єдиним реєстром можна за посиланням - http://eia.menr.gov.ua

Нагадаємо, ЗУ «Про оцінку впливу на навколишнє середовище» передбачено Угодою про асоціацію з ЄС і впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) замість існуючої екологічної експертизи. Законом також визначено перелік видів діяльності та об'єктів, що підлягають ОВС і щодо яких буде здійснюватися ОВС або на рівні Міністерства, або на рівні департаментів / управлінь з питань екології обласних державних адміністрацій.

Згідно із Законом здійснення оцінки впливу на навколишнє середовище є обов'язковою для прийняття рішення про проведення запланованої діяльності.

Стадії та строки подання і зразки документів, необхідних для отримання висновку з ОВС чітко визначені Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на навколишнє середовище та фінансування оцінки впливу на навколишнє середовище, нещодавно було прийнято КМУ.

Отримання висновку з оцінки впливу на навколишнє середовище істотно відрізняється від інших процедур отримання дозвільних документів.

Наприклад, раніше для отримання висновку державної екологічної експертизи необхідно було зібрати, умовно кажучи, «20 погоджень від інших органів» подати їх в уповноважений орган (ЦНАП), а через 30 днів забрати позитивний або негативний висновок державної екологічної експертизи.

ОВС - це комплексна стадийная процедура з чіткими термінами, яка є повністю прозорою і транспарентною і створює сучасні принципи участі громадськості при плануванні діяльності. Згідно із Законом, порушення самої процедури проведення оцінки впливу на навколишнє середовище є підставою для скасування висновки з оцінки впливу на навколишнє середовище.

 

Джерело: https://menr.gov.ua/news/31928.html

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner